fotografia dziecięca
|

10 inspirujących profili z fotografią dziecięcą na Instagramie

Miło jest patrzeć na urocze zdjęcia słodkich dzieci, nieprawdaż? Wzbudzają one niesamowicie pozytywne emocje, potrafią wywołać uśmiech na twarzy zatwardziałego malkontenta. W związku z tym dziś przygotowałam dla Was zestawienie 10 inspirujących profili z fotografią dziecięcą na Instagramie.

Ciągle nie mogę przeboleć, że Łukasz Żal nie dostał Oskara za zdjęcia do „Zimnej wojny”, gdyż są one krótko mówiąc rewelacyjne. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji obejrzeć filmu, to bardzo polecam, jest to wręcz lektura obowiązkowa dla każdego fotografa. Ostatnio tak wielkie wrażenie wywarły na mnie zdjęcia Sławomira Idziaka do filmu „Helikopter w ogniu”. Ale nie odbiegajmy zbytnio od naszego dzisiejszego tematu najbardziej inspirujących profili z fotografią dziecięcą.

Jesteś tym, co oglądasz

Można sparafrazować znane powiedzenie „jesteś tym, co jesz”. Bo z oglądaniem jest zupełnie tak samo, jak z jedzeniem. Oglądanie cudzych fotografii ma wpływ na Ciebie, na Twoje widzenie świata, na to, co tworzysz, a więc ma wpływ na Twój fotograficzny styl. To zostaje w Tobie. Każdy zakochany w fotografii, nieważne, amator czy profesjonalista, powinien więc oglądać zdjęcia innych fotografów. Codziennie. Nie tylko z tego obszaru fotografii, który go interesuje. Ale tylko dobre zdjęcia. Dlatego nie marnuj cennego czasu na oglądanie zdjęć przeciętnych, czy wręcz słabych. Hmm, podobno nawet dobrze jest pousuwać obserwowanie na Instagramie wszystkich znajomych i zostawić tylko profile z dobrą fotografią…

🟡 Fotografując codzienność. Fotografia lifestyle.

Jakość, jakość, jakość

Zawsze przecież możesz założyć drugie konto Instagramowe, na którym będziesz kolekcjonować fotograficzne profile. Dzięki temu w autobusie, na spacerze z psem, w poczekalni u dentysty, czy nawet oddając się pasji gotowania będziesz mógł obcować z dobrą fotografią. Polecam z całego serca.

Zadanie na dziś? Koniec ze zdjęciami śmiesznych kotów w internecie!

🟡 Kiedy zaczynają się schody, czyli jak robić zdjęcia nastolatkom

TOP 10 inspirujących profili z fotografią dziecięcą na Instagramie

Camera Mama

Zdjęcia związane z tematyką fotografii dziecięcej i szerzej, rodzinnej, wybrane przez moderatorów spośród zgłoszeń internautów. Przepiękne kadry z życia rodzinnego, widziane oczami autorów z różnych krajów, o różnych sposobach patrzenia na fotografię. Z pewnością warto czasem rzucić okiem.

Dear Photographer

Także zdjęcia o tematyce fotografii dziecięcej i rodzinnej, wielu różnych autorów. W tym samym duchu co Camera Mama, ale większy nacisk położony na idealną obróbkę.

This is Reportage: Family

Społeczność najlepszych dokumentalnych fotografów rodzinnych. Przegląd prac fotografów dziecięcych z całego świata.

🟡 Kompozycja w fotografii dziecięcej

Iwona Podlasińska

Pani architekt z Kielc, fotografująca własne dzieci, a obecnie uznana fotografka artystyczna. Tworzy nastrojowe kadry o beztroskim dzieciństwie, pełne wspaniałego światła, koloru i doskonałej kompozycji. W związku z tym kliknięcie w profil niemal obowiązkowe.

Kamila Celary-Kmiecik

Kamila tworzy cudne dziecięce portrety malarskie, które są niesamowicie starannie przemyślane i przygotowane. Fantastycznie dobrane miejsca, fryzury, ubiór, pozy, w konsekwencji nie ma miejsca na nic przypadkowego. Całości dopełnia obróbka fotograficzna, niezwykle wyważona, podkreślająca nastrój kadrów.

Niki Boon

Mama z Nowej Zelandii, fotografująca własne dzieci. Piękne, nostalgiczne i nastrojowe czarno-białe kadry, trochę w stylu Sally Mann. Z pewnością obok tego profilu nie można przejść obojętnie.

Alain Laboile

To francuski artysta, który fotografuje życie swojej rodziny. A ma co fotografować, gdyż jest ojcem sześciorga dzieci. Wspaniałe i czasem nieco zaskakujące kadry z dzieciństwa spędzanego na francuskiej wsi. Jako bonus grupowe rodzinne zdjęcia pokazujące upływ czasu. Mówiąc w skrócie, chapeau bas!

Sham of the Perfect

Dokumentalna fotografia rodzinna. Zdjęcia niepozowane, prawdziwe. Mniej wysublimowanej obróbki, więcej zaskakujących historii opowiadanych kadrami.

Documentary Family Photogs

Podobnie jak poprzednik – dokumentalna fotografia rodzinna z całego świata. Zaskakujące sytuacje z codziennego życia.

Chloe Lodge

Kolejna mama fotografka z Nowej Zelandii. Chloe jest zawodową fotografką, wykonującą sesje na zlecenie, a także prowadzi warsztaty fotograficzne. Na swoim Instagramowym profilu przepięknie opowiada historię swojej rodziny, głównie swoje malutkiej córeczki. W zestawieniu znalazła się przede wszystkim za przepiękne światło i kreatywne kadrowanie.

Mam nadzieję, że wśród powyższych inspirujących profili z fotografią dziecięcą znajdziecie coś dla siebie.

🟡 Z perspektywy żaby. Historia pewnego wakacyjnego zdjęcia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *