O mnie

lensgo

Nazywam się Anna Wygodny

Jestem trenerką własnego stylu w fotografii. Uczę początkujących fotografów, jak zbudować własny styl oraz zamienić banalne zdjęcia w rozpoznawalne fotografie. 

Jestem tu po to, aby pomóc Ci odkryć Twoją świetność.

fot. Michał Warda / WhiteSmoke Studio

Motywem przewodnim LensGo Akademii Dobrej Fotografii jest:

Fotografia to nie tylko ładny obrazek

Swoją ofertę kieruję do osób, które za pomocą zdjęć chcą opowiadać ważne historie i wyrażać własne zdanie na istotne tematy.

Przede wszystkim do początkujących fotografów, którzy mają pewne niewielkie umiejętności fotograficzne i są w początkowej fazie swojej fotograficznej drogi.

Ale także do nieco bardziej zaawansowanych fotografów, mających trochę więcej doświadczenia, którym przestały wystarczać banalne zdjęcia o niczym.

Misją marki LensGo jest wspieranie Cię, zapewniając narzędzia, wiedzę i inspiracje, aby rozwijać Twoją wrażliwość, umiejętności i budować rozpoznawalny styl w fotografii.

Pomagam przezwyciężyć frustracje, które często towarzyszą nauce fotografii, dostarczam wskazówek do rozwoju Twoich umiejętności w sposób przyjazny i wspierający.

To miejsce jest dla Ciebie, jeśli szukasz mentora lub przewodnika, który pomoże Ci w osiągnięciu Twoich celów w nauce fotografii, ale także kogoś, kto zrozumie i podzieli się z Tobą pasją do opowiadania zdjęciami historii i wyrażania siebie poprzez fotografię.

Ja sama, po latach tworzenia banalnych zdjęć, po latach poszukiwań, czym chcę się zajmować w fotografii, skakania od krajobrazów, do zdjęć makro, odkryłam, że:

Fotografie mogą opowiadać historie

To był przełom, który doprowadził do tego, że wreszcie zaczęłam robić zdjęcia z sensem.

Zaczęłam pogłębiać swoją wiedzę. Dziś jestem absolwentką:

  • Programu Mentorskiego Sputnik Photos,
  • fotoreportażu i dokumentu fotograficznego w warszawskiej Akademii Fotografii,
  • wizualnego opowiadania historii w Polish Women Photographers Academy,
  • Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej.
pomysły na wakacyjne portrety

Moje zdjęcia zaczęły być nagradzane w konkursach fotograficznych, m.in. Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic. 

Zaczęłam tworzyć dla wielkich marek, jak na przykład Szeroki Kadr, National Geographic Traveler. 

Moje zdjęcia zaczęły być eksponowane na wystawach fotograficznych, jak np.:

– 2023 r. Bialska Galeria Fotografii w Białej Podlaskiej, wystawa pokonkursowa „Migawki z Podlasia”.

– 2023 r. Terminal Kultury Gocław w Warszawie (a następnie wiele innych miast w całej Polsce), „Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek”. Wystawa zbiorowa fotografek Polish Women Photographers.

– 2022 r. Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce, wystawa pokonkursowa „Podlasie w obiektywie”.

– 2018 r. Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, „Fotografia jest kobietą”. Wystawa zbiorowa absolwentek Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej.

– 2017 r. Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, „Dać matce aparat”. Wystawa zbiorowa absolwentek Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej.

Dlatego teraz zajmuję się własnym stylem i zdjęciami opowiadającymi historie lub wyrażające własne zdanie fotografa. I uczę tego innych. 

dołącz do LENSGO | AKADEMII DOBREJ FOTOGRAFII

Pomogę Ci Opowiedzieć Twoją Historię Kadrami W Wyjątkowy Sposób

Zapisz się na maile pełne wiedzy i inspiracji.

.

Wiem, jak to jest na początku

Dokładnie to znam. Nie możesz się zdecydować, czym się zajmować. Pociąga Cię tyle różnych obszarów fotografii i stylów fotograficznych. Aż szkoda się ograniczyć do jednego, prawda?

To normalne, że tak się czujesz.

Pomogę Ci wybrać jeden wiodący styl, w którym poczujesz się dobrze, który współgra z Twoimi wartościami, który nie jest tylko ciągłym i ślepym podążaniem za najmodniejszymi trendami.

Będziesz w nim sobą, będziesz przekazywać innym swoje wartości, w całkowitej zgodzie ze sobą. Przestaniesz mieć tysiące dylematów, że to może lepsze, a może to. A co najważniejsze, pomogę Ci wytrwać w Twoim wyborze. 

Pomogę Ci rozwijać się w Twoim unikalnym stylu

Zapraszam na mentoring fotograficzny.

przegląd portfolio fotograficznego

Ja już przeszłam tę transformację

I pomogłam ją przejść innym

Kiedyś, gdy zaczynałam swoją bardziej świadomą przygodę z fotografią, po zakupie pierwszej lustrzanki zrobiłam zdjęcia ślimaka w trawie. Wspaniale rozmyte zielone tło. Ale głowa ślimaka w centrum kadru, w efekcie po lewej ucięty tułów, po prawej mnóstwo pustej trawy.

Oczyma wyobraźni widziałam już to zdjęcie w National Geographic. Oczywiście nikomu go nie pokazałam, ale długo byłam z niego bardzo dumna i starałam się robić dużo podobnych zdjęć.

Tyle tylko, że dzisiaj, gdy patrzę na to zdjęcie, wiem, że wówczas zabrakło mi kogoś, kto sprowadziłby mnie na ziemię.

Nie powielałabym tak długo bezsensownych błędów i byłabym o lata świetlne szybciej na poziomie, na którym jestem obecnie.

Jak się okazało, na publikację w National Geographic musiałam jeszcze parę lat poczekać.

Oto historia Małgosi, koleżanka fotografka z korpo, w której pracowałam.

Oprócz pracy w firmie na pół etatu, Małgosia była również zawodową fotografką na ślubach, chrzcinach i innych okolicznościowych eventach.

W przerwach obiadowych często chodziłyśmy na lunch i rozmawiałyśmy o fotografii. Po weekendowych fotograficznych eventach Małgosia pokazywała mi zdjęcia, z których była szczególnie dumna.

Opowiadała mi później:

„Taka byłam dumna z tych zdjęć. Tak się starałam, żeby były świetne. Ale ty zawsze, ale to zawsze znalazłaś coś do poprawy. Na początku mocno się na to wkurzałam, miałam ochotę się na ciebie obrażać. Ale potem zrozumiałam, jak bardzo dzięki tym wskazówkom poszłam do przodu ze swoją fotografią.”

Ty też naucz się tworzyć ponadczasowe fotografie odporne na zmieniające się trendy