fot. Michał Warda / WhiteSmoke Studio

Cześć!

Nazywam się Anna Wygodny i jestem autorką bloga LensGo Blog o dobrej fotografii, którego tematem przewodnim jest myśl:

fotografia to nie tylko

piękny obrazek

Lubię fotografować, a jeszcze bardziej lubię pisać o fotografii. Tworzę poradniki i eseje o fotografii. Moje teksty ukazały się na portalu fotograficznym Szeroki Kadr oraz w magazynie „Traveler” National Geographic. LensGo to autorski blog fotograficzny dla amatorów oraz osób średniozaawansowanych.

Jestem edytorką międzynarodowych portali fotograficznych dedykowanych fotografii dziecięcej: Through a Mother’s Eyes Photography oraz Through a Mother’s Eyes Black & White Photography.

Przygodę z fotografią zaczęłam bardzo dawno temu. Początkowo jako samouk, następnie ukończyłam Uniwersytet Akademii Fotografii Dziecięcej, Warsztaty Fotoreportażu i Fotodokumentu w Akademii Fotografii oraz Wizualne opowiadanie historii w Polish Women Photographers Academy.

Za zdjęcie „Portret syna” otrzymałam wyróżnienie w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic 2020.

Brałam udział w dwóch wystawach zbiorowych absolwentek Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu: „Fotografia jest kobietą” (2018 r.) oraz „Dać matce aparat” (2017 r.).

Prywatnie jestem spełnioną kobietą, szczęśliwą żoną cudownego mężczyzny o szalonych zapędach do podróżowania, mamą dwóch kochanych urwisów i hmmm… pańcią psa rasy Cavalier. A zawodowo – po latach pracy jako menedżer w korporacjach inwestycyjnych postanowiłam w końcu pożegnać się z etatem i rozpocząć pracę na własny rachunek.

Na mojej fotograficznej drodze przeszłam fascynację niemal wszystkimi obszarami fotografii – począwszy od krajobrazów, przez portrety, makrofotografię, fotografię podróżniczą, lifestyle, street, reportaż. Teraz zwracam się ku fotografii dokumentalnej, interesują mnie zagadnienia społeczne i socjologiczne.

Najbardziej kocham dokumentować niecodzienną codzienność mojej rodziny. Nasze domowe albumy są pełne bardzo intymnych ujęć, które mam nadzieję staną się fantastyczną pamiątką na lata.

Pomogę Ci opowiedzieć Twoją historię kadrami w wyjątkowy sposób.

Więcej o mojej fotograficznej pasji…


Wpadnij na mój Instagram!