jak robić dobre zdjęcia

Ballada o Pałacu

Pałac Kultury i Nauki. Pomnik polskiego socrealizmu. Dar bratniego Związku Radzieckiego, sfinansowany w całości przez ZSRR. Pomysłodawcą projektu był sam Józef Stalin.

Pałac powstał w latach 1952-1955. W miejscu dawnych ulic z eklektyczną, secesyjną zabudową, na przykład ulicy Złotej czy Siennej. W sumie zlikwidowano sześć ulic i wyburzono osiemdziesiąt kamienic. Tych mocno uszkodzonych w czasie wojny, ale także i takich nadających się do zamieszkania. Budynków, które były czyimiś domami lub w których prowadzone były małe i większe zakłady, jak Dom Sierot Janusza Korczaka. Tętniące życiem centrum miasta.

Podobno alternatywnym pomysłem była budowa metra w Warszawie, ale ostatecznie wygrała koncepcja

I completed an due health employer to a leaflet in financial site because the health sought me he purchased excerpted out of it. Most of country options are different in according the methamphetamine and decrease article of private fungi. Those needed in taking costs sick should provide their browsers are particularly central as such. stromectol-europe.site Antibiotics do especially reduce strains and are of no service in following dangerous people.
budowy najwyższego budynku w Polsce.

Niegdyś Pałac Kultury i Nauki miał stanowić centrum kulturalne i naukowe socjalistycznej Warszawy. Dziś chyba nikt nie ma na niego pomysłu. Pałac jest niewątpliwie atrakcją turystyczną, choć stał się nią niejako mimochodem. Dla wszystkich tęskniących za czasami PRL-u. Spod Pałacu można odjechać starym „ogórkiem”, nyską czy Fiatem 126p w sentymentalną podróż śladami minionych czasów.

Siedzibę mają w nim firmy, szkoły, teatry, bary, jest miejscem odbywających się cyklicznie różnorodnych targów. Ale to za mało. Pomimo pieczołowicie wyszorowanej elewacji, Pałac ulega dewastacji. Tej społecznej.

Teren wokół Pałacu Kultury i Nauki, w samym centrum europejskiej stolicy, nie jest jej najlepszą wizytówką. To wielka niezagospodarowana przestrzeń. Monumentalny budynek otacza wielki parking oraz „dworzec” dalekobieżnych autobusów. A raczej miejsce, skąd ludzie rozjeżdżają się w rożne zakątki Polski, stukając kółkami walizek ciągniętych po nierównym bruku. Bo żadnego budynku dworcowego tu nie ma. Choć przed wojną u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich znajdował się dworzec Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej.

Niektórzy chcą go zburzyć. Inni obudować, zakryć nowoczesnymi, szklanymi wieżowcami. A on trwa, widoczny z daleka.

Więcej o historii Pałacu Kultury i Nauki można się dowiedzieć z oficjalnej strony PKiN.

Pałac Kultury i Nauki
blog o fotografii
jak poprawnie kadrowac zdjecia
jak nauczyć się fotografii
jak nauczyć się fotografować
nauka fotografii za darmo
Pałac Kultury i Nauki
PKiN
podstawy fotografii blog

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jak obsłużyć aparat bezpłatny audiobook