blog o fotografii i podróżach
Podróże z aparatem

Carnaval Sztukmistrzów, Lublin

Lublin ma coś w sobie. Coś, co sprawia, że chcesz tam wracać. No więc co roku wracamy. W lipcu, gdy w Lublinie odbywa się Carnaval Sztukmistrzów.

Nawet tłumy nie przeszkadzają. Można się przechadzać uliczkami Starego Miasta, co chwila natrafiając na uliczne przedstawienia iluzjonistów, połykaczy ognia czy klaunów rozśmieszających publikę. I choć Carnaval Sztukmistrzów to cykl różnorodnych pokazów i ulicznych spektakli, to jego największą atrakcją są popisy akrobatów, chodzących po linach rozwieszonych na ulicach wprost nad głowami przechodniów.

Carnaval dostarcza emocji, śmiechu i wzruszeń. Pochodzący z różnych stron świata artyści nie są odległymi bytami, ale są na wyciągnięcie ręki, prowadzą nieustanne dialogi z publicznością. Zachęcają do interakcji, zaangażowania w spektakl.

A gdy już znudzą się uliczne wędrówki, można usiąść w jednej z kafejek na Rynku Starego Miasta i popijając pyszną lemoniadę obserwować zmagania akrobatów oraz reakcje widzów, na których twarzach maluje się pełna gama emocji.

Carnaval Sztukmistrzów odbywa się w Lublinie od 10 lat. W przyszłym roku organizatorzy zapowiadają zmianę formuły. Już nie będzie to nowoczesny cyrk, tylko… No właśnie, co? Czekam z niecierpliwością na nową odsłonę tego wydarzenia.

jak fotografować pod słońce
blog o podróżach
lublin stare miasto
Carnaval Sztukmistrzów
co robić w lublinie
Carnaval Sztukmistrzów
travelblog
carnaval sztukmistrzów
co zwiedzić w lublinie
co zwiedzić w lublinie

jak obsłużyć aparat bezpłatny audiobook

Zwykły człowiek patrzy, a fotograf widzi

komentarze 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: