konkurs fotograficzny Podlasie w obiektywie
|

Konkurs fotograficzny „Podlasie w obiektywie”

Koniec 2022 roku zaskoczył mnie informacją o nagrodzeniu mojego zdjęcia w 18. ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”. Otrzymałam wyróżnienie oraz nagrodę specjalną przyznaną przez członka Związku Polskich Artystów Fotografików.

Konkurs fotograficzny „Podlasie w obiektywie” organizowany jest nieprzerwanie od 2005 roku. Jak piszą na stronie konkursu organizatorzy, „uznawany za najlepszy konkurs fotograficzny na temat Podlasia i jeden z najlepszych w kraju”. Promuje przede wszystkim stare, tradycyjne, wiejskie Podlasie, dziką podlaską przyrodę, ale również tę nowoczesną stronę Podlasia.

Podlasie, a zwłaszcza jego południowa część, jest częstym tematem moich fotograficznych projektów. Tym bardziej cieszy informacja o nagrodzie za zdjęcie „A mogłem pograć na komputerze”. Zwłaszcza, że staram się uciekać od schematów wizualnych opowiadania o Podlasiu: cerkwi, kapliczek, babć na ławeczkach przed domami, co dostrzegł pan Michał Kość:

„W związku z tym, że się ostro spieraliśmy, musiałem przyznać swoją nagrodę specjalną. Jest to zdjęcie codzienne pokazujące życie codzienne, ale tego zmienionego Podlasia. Z zawodu jestem fotoreporterem i na takie rzeczy zwracam uwagę, zdjęcia pokazujące życie codzienne.”- Michał Kość

Nagrodzone prace można oglądać w Muzeum Białoruskim w Hajnówce do grudnia 2023 roku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *